Ara

NEDEN AK PARTİ? VE ÜLKE GERÇEKLERİ..

Akparti'nin her seçimi kazanmasındaki en büyük üç faktör;

1. Ak partinin kurulduğu yıllardaki siyasi boşluk,

2. Belediyecilikte yaptıkları hizmetler, reformlar,

3. En önemlisi CHP gerçeği,

ilk öncelik şu gerçeği unutmamak gerekir;

Ülkemizin çoğunluğunu muhafazakar, sağ görüşlü bir yapı oluşturmaktadır.

Yakın geçmiş tarihimize de baktığımızda, sağ kesimdeki bulunan parti ile sol kesimde bulunan parti yakınlaşması ittifak yapması,o sağ kesimde bulunan partinin bidahaki seçimlerde vatandaş tarafından cezalandırıldığı ve oy kaybı yaşadığı görülmüştür. Bunlar ülkemizin gerçekleridir.

Chp, ülkemizde iktidarlığı az yaşamış olsada hep muktedir olmuştur. Takii Ak parti ve Tayyip Erdoğan iktidarlığına kadar. Sağ partilerin iktidar olup da muhtedir olamadığı bir düzeni bitirdi Ak parti.

Chp'nın Tayyip Erdoğan a kin duymasındaki büyük neden muktedirliğinin bitmesidir.


Neden mi? CHP gerçeği,


Başörtülü milletvekilin meclisten kovulması, okul birincisi öğrencinin başörtülü diye hediyesi verilmemesi, öğrencilerin başörtülü üniversitelere sokulmaması, başörtülü diye asker analarının nizamiye önünden geri gönderilmesi ..

2008 yılında Ak parti ve Mhp nin desteğiyle başörtüsünü düzenleyen yasa 411 oyla meclisten geçmesine rağmen Chp nin bu yasanın iptal ı için anayasa mahkemesine gitmesi gibi bir çok yanlışlıkları..

Chp nin başörtülülere düşmanca davranırken unuttuğu bir gerçek vardı, bu millletin analarının çoğunluğu başörtülü..

Aslında chp yeni projeleri açıklayacağına,açılım yaparak din'e, başörtüsüne karşı olmadıklarını söylem ve eylemleriyle vatandaşa anlatmaları halk ile bütünleşmelidir. Aksi halde chp iktidarlığı göremez. Ancak başka partilerin seçim bürosu gibi seçim çalışmalarını devam ettirir.


35 görüntüleme0 yorum

©2017 BY DETAYHABERBAŞAKŞEHİR. PROUDLY CREATED WITH WIX.COM

This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now