Ara

BBP LİDERİ DESTİCİ, "MESELE DEVLETİN BEKASI, VATANIN BİRLİĞİ MİLLETİN DİRLİĞİ MESELESİDİR"

BBP Genel Başkanı Destici, TES-İŞ Sendikası'nda Büyük Birlik Partiminin düzenlenen İstişare Kurulları Bilgilendirme Toplantısı'na katıldı.

Destici, tüm annelerin Anneler Günü'nü kutlayarak başladığı konuşmasında, 24 Haziran Cumhurbaşkanı ve 27. Dönem Milletvekili Genel Seçimine ilişkin değerlendirmelerde bulundu.Büyük Birlik Partisi üyelerinin 15 Temmuz hain FETÖ darbesine karşı koyduğunu belirterek bunun için dava arkadaşlarına teşekkür eden Destici, "Kim, hangi güç, içerden ya da dışarıdan Türkiye'nin birliğine, kardeşliğine, devletinin bekasına, vatanının bütünlüğüne, üniter yapısına ya da milli iradenin seçtiği siyasilere, hükümetlere müdahale ederse dün ve bugün olduğu gibi yarın da Alperenleri ve BBP'lileri karşısında bulacak." diye konuştu.


15 Temmuz darbe girişiminden sonra Türkiye'nin artık eski sistemle yönetilmesinin mümkün olmadığını, yeni bir sisteme ihtiyaç duyduğu gerçeğiyle karşı karşıya kalındığını aktaran Genel Başkanımız Destici, 16 Nisan halk oylamasına giden sistem ve anayasa değişikliği sürecinin de böylece başladığını bildirdi.


"TBMM'DE TEMSİLDE ADALET YERİNE GELECEK"

Büyük Birlik Partisinin kurulduğu günden bu yana Türkiye'yi bu köhne sistemden kurtaracağını her fırsatta dile getirdiğini hatırlatan Genel Başkanımız Destici, partimizin sistem değişikliği paketine "evet" dediğini aktardı.

Daha sonra ise uyum yasası paketinin gündeme geldiğini belirten Genel Başkanımız Destici, "Uyum yasası paketine karşı çıkanlar bugün dört elle sarılıp 'millet ittifakı' adını verdikleri karma ve karışık ittifakı nasıl da oluşturdular? Demek ki bu değişiklik, yasa olumluymuş. Önümüzdeki seçimlerden sonra yasa değişikliğinin sonucu olarak, 16 Nisan referandumundaki anayasa değişikliğinin bir sonucu olarak yürütme istikrara kavuşacak, istikrarsızlıkla karşı karşıya kalmayacak. TBMM'de de temsilde adalet yerine gelecek. Belki de 80 darbesinden sonra TBMM temsilde adaletin en fazla gerçekleştiği bir dönemi yaşayacak." değerlendirmesinde bulundu.


Seçim güvenliğiyle ilgili bazı düzenlemelere itiraz edildiğini kaydeden Genel Başkanımız Destici, terör örgütünün sandıklara müdahale etmesinin önüne geçecek, Doğu ve Güneydoğu'da terörün etkisinin olduğu yerlerde sandıkların birleştirilmesine karşı çıkılmasını anlayamadıklarını vurguladı.

Mustafa Destici, sözlerini şöyle sürdürdü:

"PKK karşı çıksa anlarız, onun HDP'si DBP'si başka türevleri karşı çıksa anlarız. Ama ana muhalefet partisi ve onun arkasından gidenler buna niye karşı çıkıyor, onu anlamakta gerçekten güçlük çekiyoruz. Acaba aralarında gizli bir anlaşma mı var diye aklımıza getirmekten kendimizi alamıyoruz. İnşallah böyle bir şey yoktur diye ümit ediyoruz. Ama özellikle cumhurbaşkanlığı seçimlerini ikinci tura bırakma hesabını yaparak, ikinci turda HDP'nin oyunu da peşinen kendi taraflarında görenlerin bu gizli pazarlığın içinde olabileceği ihtimalini de asla gözden kaçırmamız gerektiğinin de altını çiziyorum."


"VERDİĞİNİZ KARARIN ARKASINDA SONUNA KADAR DİMDİK DURMAK GEREKİR"

Büyük Birlik Partisi olarak Cumhur İttifakı'nı doğru bulduğumuzu anlatan Genel Başkanımız Destici, ilk günkü kararlılıklarının 24 Haziran seçimlerine kadar devam edeceğini, yeni sistemin Türkiye'de uygulamaya geçmesi sürecinde de yer alacağımızı kaydetti.

Bazılarının camiaları içinde fitne çıkarmaya çalıştığını ifade eden Genel Başkanımız Destici, Büyük Birlik Partisinin milletvekilliği için Cumhur İttifakı'na "evet" dediğine ilişkin iddialara, "Eğer biz sadece milletvekilliği için buna evet dediysek, başka yerlerden de bize milletvekilliğiyle ilgili teklifler yapıldı. Burada mesele milletvekilliği meselesi değildir. Mesele devletin bekası, vatanın birliği milletin dirliği meselesidir. Bazıları hala bunu anlayabilmiş değildir." yanıtını verdi.

BBP'nin Devlet, millet, ülke söz konusu olduğunda başka çıkarların peşinden koşmadığını ve koşmayacağını bildiren Destici, bundan sonra da inandıkları yolda yürüyeceğini işaret etti.

BBP olarak seçimlerde Cumhur İttifakı içinde yer alacaklarını duyurduklarını, bu ittifaka da iki şekilde fitne sokulmaya çalışıldığını anlatan Genel Başkanımız Destici, şöyle konuştu:

"Bazı iddialar gündeme getiriliyor. Oyumuz cumhurbaşkanlığında Recep Tayyip Erdoğan'a ama milletvekili seçimlerinde başka birisine. ya da tam tersi oyumuz milletvekili seçimlerinde şu partiye, bu partiye cumhurbaşkanlığında da başka birisine. Bunların ikisi de yanlıştır, doğru değildir. Eğer bir kararın altına imza attıysanız, duruş sergilediyseniz o zaman verdiğiniz kararın arkasında sonuna kadar dimdik durmak bizim boynumuzun borcudur. Bizim oyumuz, BBP'nin oyu cumhurbaşkanlığı seçimlerinde Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'a, milletvekili seçimlerinde de Cumhur İttifakı'na ve AK Parti listelerinde, müşterek listede yer alacak olduğumuz için Cumhur İttifakı'na ve arkadaşlarımızın olduğu listeyedir."


1 görüntüleme0 yorum

©2017 BY DETAYHABERBAŞAKŞEHİR. PROUDLY CREATED WITH WIX.COM

This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now