Ara

DOĞU TÜRKİSTAN' LI KARDEŞLERİMİZ ÇİN 'E İADE Mİ ? EDİLİYOR..

Çin’in Doğu Türkistan’da yürüttüğü doğum kontrolü politikası kapsamında 8 kardeşi daha annesinin karnındayken Çin polisleri tarafından kürtajla öldürülen

isimli genç, annesinin küçük kardeşini dünyaya getirebilmek için kız kardeşi ve babasını bırakıp Türkiye’ye geldiğini, bu nedenden dolayı Çin polisleri babasını hapse attığı yönünde bilgi verdi.


Polislerin baskıları ve azılı suçlu olarak gösterilmesi yüzünden tüm akrabaları tarafından dışlanan kız kardeşinin ne yatacak yeri nede yiyecek yemeği olmadığını aktaran genç, Türkiye’de bulunduğu süre içerisinde Çin polisleri tarafından sürekli olarak rahatsız edildiğini ve kendilerine casusluk teklif edilerek kabul etmez ise memlekette hapiste olan babasını ve kız kardeşini ölümle tehdit ettiğini hatta Türkiye’de de kalamaz hale getireceği ile korkuttuğunu belirterek Türkiye Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan’dan yardım istedi.’Sayın Cumhurbaşkanım. Siz bizim liderimizsiniz. Duyduklarımıza göre Çin ile kurmuş olduğunuz iyi ilişkiler yüzünden çok sayıda Doğu Türkistanlının iadesi istenmiş. Tabi buna kimisi inanıyor kimisi ise inanmıyor. Ancak her ne sebepten olursa olsun biz gitmek istemiyoruz. Burası bizim kendi vatanımız gibi sevgilidir. Bir kere vatanımızdan mahrum kaldık tekrar kaybetmek istemiyoruz. Gün gelir, böyle bir şey olacaksa bizi siz öldürün ya denize dökün. Bizi asla canlı olarak vermeyin . Çünkü caniler bizleri hapse atıp büyük, küçük, kadın, erkek demeden tecavüz ediyor diye gözyaşlarına boğuldu.

12 görüntüleme0 yorum

©2017 BY DETAYHABERBAŞAKŞEHİR. PROUDLY CREATED WITH WIX.COM

This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now