Ara

BBP İSTANBUL DA SEÇİMLERE KENDİ ADAYLARI İLE GİRİYOR..


Büyük Birlik Partisinin düzenlediği "Bölge Toplantıları"nda konuşan İstanbul il Başkanı Yaşar Sayan, şunları kaydetti: 

"ABD, geçmişte Kuzey Irak'ta ihdas edilen tampon bölgede 'PKK buraya giremez.' ve 'Peşmerge ile PKK'yı birbirine karıştırmayın.' demişti. Üstüne üstlük 'Gelin bu tampon bölge sürecini birlikte yürütelim, birlikte kazanalım.' demişti. Gelinen aşamada sonuç ortada. Özetle ifade edecek olursak, Türkiye herhangi bir sınır kalibrasyonu işlemi yapacaksa ve sınırın hemen önünde tampon bölge yahut güvenli bölge ihdas edecekse, bunu hasımlarının teklifiyle değil, kendi iradesiyle yapmalıdır. Cazip dahi olsa, bu istikamette gelecek tekliflere itibar edilmemelidir. ABD'nin hasmımız olduğunu ve fırsat bulduğunda yapıp ettikleri hasmane tutumlarını unutmamalıyız."

Sayan, 31 Mart'ta yapılacak yerel seçimlerin 29 Ocak'ta 26. kuruluş yılını kutlayacak partisinin zafer ve şahlanış seçimi olacağını savundu.

Partisinin her zaman devletin bekası, vatanın bölünmez bütünlüğü, milletin istiklal ve istikbalini öncelediğini belirten Sayan, "Yerel seçimlerde de bu hususa azami hassasiyet göstereceğiz. BBP, 31 Mart'ta yapılacak bu seçimlerde belediye başkanlıkları, meclis üyeliği, il genel meclis üyeliklerinde kendi aday ve amblemiyle sahada olacaktır. Biz tek başımıza seçime girecekmiş gibi tüm hazırlıklarımızı yapıyoruz. Tüm seçim bölgelerinde belediye meclis üyeliği ve il genel meclis üyeliği adaylarımız hazırdır ve mutlaka göstereceğiz, listemizi vereceğiz ancak büyükşehirlerle ilgili bazı istisnalar olabilir. Bu da kaideyi bozmayacaktır." ifadelerini kullandı

11 görüntüleme0 yorum

©2017 BY DETAYHABERBAŞAKŞEHİR. PROUDLY CREATED WITH WIX.COM

This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now