Ara

BAŞAKŞEHİR' DE RAMAZAN

Başakşehirliler Sular Vadisi ve Kayaşehir'de yapılacak olan iki büyük sokak iftarında bir araya gelecek. Başakşehir Belediyesi, Sular Vadisi ve Hayatpark’ta kurulacak stant ve sahnelerle manevi ayın atmosferini yaşayacak. Bilgievi öğrencileri Ramazan ayı boyunca marifetlerini sergileyecek. Müzik akademisinde eğitim alan öğrenciler Hayatpark'ta sahne alarak müzik ziyafeti yaşatacaklar.

Başakşehir Belediyesi çocukları da unutmadı; çocuklar için eğlenceli aktiveler düzenlenecek. Kukla gösterileri, gölge oyunları, Hacivat – Karagöz’den tutun jonklör gösterilerine kadar birbirinden eğlenceli programlarla Ramazanın sevincini hep birlikte yaşacaklar. Bu etkinliklerin dışında cuma günleri Sular Vadisi ve HayatPark’ta Kur’an-ı Kerim Tilaveti, sohbetle ve ney dinletileri de ramazanın huzurunu ve maneviyatının tüm ilçeye yayılmasını sağlayacak.

Ramazanın kardeşlik ve bereket ayı olduğunu vurgulayan Belediye Başkanımız Yasin Kartoğlu, “Her yaştan vatandaşımıza yönelik program ve etkinlerimizle ramazanın manevi atmosferini yaşamaya ve yaşatmaya çalışacağız. Sahne programları, çocuk etkinliklerinin yanı sıra iki büyük iftar programında hemşerilerimizi bir araya getireceğiz. Tüm Başakşehirlileri etkinliklerimize bekliyorum” diye konuştu.


2 görüntüleme0 yorum

©2017 BY DETAYHABERBAŞAKŞEHİR. PROUDLY CREATED WITH WIX.COM

This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now