Ara

AK PARTİ İSTANBUL 'U BİLEREK Mİ VERDİ?

En son güncellendiği tarih: 2 Tem 2019

Tüm dünyanın gözü İstanbul'a çevrilmiş, İstanbul seçimi herkes tarafından merakla takip ediliyordu.

Yine bir seçim öncesi hem içte hem dışta bir fısıltı yayılmış, Tayyip Erdoğan bu seçimi vermez ya oyları kendi hanesine yazdıracak yada kaybederse kaos oluşturup İstanbul u vermeyecek dedikodusu çoğalmıştı.

UĞUR BAY

Aslında İstanbul seçimini az bir fark ile Ak partide kazanabilir Chp de kazanabilir havası vardı.

Lakin;

Ak parti az bir fark ile kazansa inandırıcı olmayacaktı. Ve 2023 seçimleri tehlikeye girecekti.

Eğer anketler en az Yüzde 5-6 puanlarda Ak Partinin lehine göstermiş olsaydı, Ak parti seçime asılıp çalışmaya devam edecektir.

Ak parti seçimi vererek hem 2023 ü kurtardı hemde Türkiye'de demokrasinin olduğunu tüm dünyaya göstermiş oldu. Yani Tayyip Erdoğan bir dikdatör olmadığını seçim sonucunu seçmenin belirlediğini kanıtlamış oldu.

Ülke gündemini her defasında kendi lehine göre değiştirebilen Ak parti, ne oldu da bu seçim hep gündemin gerisinde kaldı. Nerdeyse tüm ülkenin medyası elindeyken ne oldu da bu seçim kendine yakın medya dahil sessiz kaldı. Aslında Akparti böyle istediği için hep kaçak güreşti. Çünkü tabanının gazı alınmalı ve tabanı elde tutarak savrulmasını engellemeliydi.

Ak parti İstanbul u vermesi 2023 seçimlerine yatırımdır. Çünkü Ak parti karşısındaki en büyük rakibi chp nin yıpranmasını ve bu 4 yıllık süreçte chp nın hatalar yapmasını bekleyip chp ye oy veren sağ kesimin oylarını geri alma planlaması yapmaktadır.

Kısacası Ak parti İstanbul u vererek 2023 seçimini kazanma hesaplarını yapmıştır..


50 görüntüleme0 yorum

©2017 BY DETAYHABERBAŞAKŞEHİR. PROUDLY CREATED WITH WIX.COM

This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now