Ara

"ŞEYH UÇMAZ, MÜRİDİ UÇURUR"


"Şeyh uçmaz, müridi uçurur " diye bir ata sözümüz vardır. Bu söz, bugünümüze olduğu gibi gelecek yüzyıllarada ışık tutacak, kitabın tam ortasından söylenmiş bir sözdür.

23 Haziran pazar günü yapılan seçimi CHP adayı Ekrem İmamoğlu' nun kazanmasıyla beraber Ülkücü, İslamcı, Nurcu, Süleymancı bir sürü yeni müridler zuhur etti. (Solculara kesinlikle lafım yoktur, onlar solcu olmalarının gereğini yaptılar.)

Yeni ortaya çıkan Ekrem"e bağlı müridler, Ekremi adeta havada uçuruyorlar 2023' de de başkan yapıyorlar. Yani sizin anlayacağınız Ekrem"e biat etmiş sağcı müridler "Kraldan bile kralcı" kesildiler başımıza.

Adam b...k sıçsa "altın sıçtı" diyecek kadar işi abarttılar. Ekrem aşkı gözlerini öyle kör etmiş ki; seçim akşamı içilen içkileri, kutsal değerlerimize yapılan sinkafları, HDP-PKK, CHP, İP, SP gibi partilerin flamaları karışık kutlama yaptıklarını ne gördüler, ne de duydular.

Bu bir aşk mıdır, bir inanmışlık mıdır, bir kin midir, yoksa menfaat elde etmek için mi bu kadar herzeyi yiyorlar? Bekleyip göreceğiz, biraz sabır !..


KADİR ARIKAN
2 görüntüleme0 yorum

©2017 BY DETAYHABERBAŞAKŞEHİR. PROUDLY CREATED WITH WIX.COM

This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now